Skip to content

Psycholožka

Mgr. et Mgr. Martina Švandová, Ph.D.

Psycholožka

Psycholožka, zástupkyně ředitelky pedagogicko-psychologické poradny Step. Nejprve pracovala v centrech pro děti se zdravotním postižením, později se podílela se na realizaci několika projektů zacílených na rozvoj učitelských sborů škol a vzdělávání asistentů pedagoga. Má zkušenosti s vedením rozvojových center ve firmách a s psychologickou diagnostikou zaměstnanců a řídících pracovníků při výběrových řízeních. V současné době se věnuje psychologickému poradenství a personálnímu řízení v PPP Step. Psychologii a speciální pedagogiku rovněž vyučovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V posledních letech se spolupodílí na vytváření a realizaci diagnostických a rozvojových materiálů a nástrojů pro děti.

Kolegové o Martině:

Záchranná brzda, hlídací pes, hledačka silných stránek kolegů, literární kreativec a laťka profesionality – to všechno je v naší poradně jednatelka společnosti Martina Švandová.

Martina dovede odhalit kvality kolegů v týmu a podle toho jim i přiměřeně „naložit“. S předvídatelností a s „pohledem orla“ nastavuje funkční procesy pro hladké fungování poradny. Včas zatáhne za záchrannou brzdu, pokud se někdo nebo něco řítí do potíží. Díky dobré numerické představě a paměti uhlídá všechna původní i nová čísla vyhlášek, zákonů a jejich paragrafů.

U Marti doma panuje velká ženská převaha –  často tam proletí tři odrostlé dcery – učitelka, herečka a baskeťačka 😊, o budíček se denně Martině stará mlsná kočičí krasavice.

V posledních letech se z Martiny stal „chodič“ kladenskými lesy, jimiž brouzdá svých denních 10 kilometrů za každého počasí. Kdyby mohla, měla by poradnu nejraději uprostřed lesa s výhledem do nekonečné zeleně – to by považovala za léčivé pro všechny příchozí (a hlavně pro sebe).

Pokud se zdá něco jen černé, Marti umí najít i to bílé … a obráceně 😊 – prostě naše jing a jang, naše Záchranná brzda.